Osoba zainteresowana wstąpieniem do GH „ZGRUPOWANIE RADOSŁAW” musi mieć ukończone 18 lat lub przedstawić pisemną zgodę rodzica (opiekuna). Kandydat na członka naszej grupy powinien wykazać się przynajmniej podstawową znajomością historii Powstania Warszawskiego oraz Polskiego Państwa Podziemnego. Podstawą zakwalifikowania się do grupy jest rozmowa wstępna z dowództwem. Pierwszym etapem dla każdego chętnego jest 3-miesięczny okres próbny, podczas którego odbędzie się szkolenie w zakresie musztry i regulaminu wojskowego. W tym czasie należy również skompletować podstawowe umundurowanie. Kandydat staje się pełnoprawnym członkiem grupy po zapoznaniu się i zaakceptowaniu statutu oraz regulaminu wewnętrznego grupy. Należy podkreślić, że nie ma miejsca w naszej grupie dla osób niepoważnie traktujących naszą działalność, dla których podstawowym celem uczestnictwa w GH „ZGRUPOWANIE RADOSŁAW” jest zabawa w wojnę. Każdy członek naszej grupy musi utożsamiać się z ideami jakie przyświecały żołnierzom Armii Krajowej walczącym za wolną i niepodległą Polskę. 

Umundurowanie i wyposażenie

Grupa przyjęła zasadę jednolitego umundurowania, czyli panterki i czapki Waffen SS takie jak zdobyte przez Zgrupowanie Radosław w magazynach na Stawkach. Pozostałe elementy umundurowania i wyposażenia każdy członek grupy kompletuje we własnym zakresie. Istnieje tu dosyć duża dowolność. Można używać części mundurów i wyposażenia polskiego i niemieckiego z 1939 r i wyżej, lub pochodzącego ze zrzutów angielskich oraz garderobę cywilną nawiązującą swoim krojem do ubrań noszonych w 1944 r. Ponosząc naprawdę niewielkie koszty ( w porównaniu z innymi okresami historycznymi ) można łatwo wyposażyć się w podstawowe elementy umundurowania i wyposażenia . Nie można zapominać że założenie na rękaw panterki lub na hełm biało czerwonej opaski, i przypięcie do czapki orzełka jest ogromnym zobowiązaniem względem historii i żołnierzy Armii Krajowej.

Uzbrojenie

W doborze kopii broni strzeleckiej krótkiej czy długiej istnieje duży wybór. Na rynku znajduje się sporo replik broni historycznej. Dopuszczalne są wszystkie modele broni używanej w Powstaniu Warszawskim, czyli przede wszystkim broń polska z przed 1939 roku, broń zdobyczna niemiecka, broń ze zrzutów – brytyjska, amerykańska i rosyjska oraz broń konspiracyjna.