Aktualności

15 września 2019, o godz. 11:15, na dziedzińcu kamienicy przy ul. Poznańskiej 12 nasze stowarzyszenie weźmie udział e uroczystej Mszy Świętej w intencji Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Msza zostanie odprawiona w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (Msza trydencka, przedsoborowa w ...Czytaj więcej.

13 września 2019

Iskra Pamięci

Comments are off
14 września zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu jakim będzie organizowana przez Fundację PGNiG inicjatywa o nazwie ” Iskra Pamięci”. Tego dnia spotkajmy się na pl. Piłsudskiego w Warszawie i wspólnie zapalmy ponad 20 tysięcy zniczy ustawionych w kształt wojskowego Orła Białego wz. ...Czytaj więcej.

5 września 2019

7 września – odsłonięcie popiersi w Głogowie

Comments are off
7 września nasza grupa weźmie udział w odsłonięciu popiersi Polskich bohaterów w alei pamięci w Głogowie. Więcej informacji na stronie wydarzenia. https://m.facebook.com/events/412179356315232 ...Czytaj więcej.

1 września 2019

80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Comments are off
1 września nasze Stowarzyszenie spotka się na cmentarzu na Powązkach Wojskowych w celu zapalenia zniczy na kwaterze żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 r. W ten sposób pragniemy uczcić tych którzy stawili czoła zbrojnej napaści Niemiec na Polskę. 1 września 1939 roku wybuchła II ...Czytaj więcej.
3 sierpnia 2019, w 75. rocznicę zdobycia przez żołnierzy Batalionu AK „Chrobry I” niemieckiego posterunku żandarmerii Nordwache, odbyły się uroczystości wraz z inscenizacją historyczną. Wydarzenie miało miejsce przy skrzyżowaniu ulic Chłodnej i Żelaznej, gdzie w 1944 roku, w trakcie Powstania Warszawskiego, walczyli żołnierze „Chrobrego”. Zachęcamy ...Czytaj więcej.