Aktualności

W sobotę 25 maja 2019 r. od godz. 12.00 do 22.00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie odbędą się główne obchody 71. rocznicy śmierci rtm. Witolda Pileckiego. Na terenie placówki będzie można zobaczyć więzienną celę Rotmistrza, inscenizację ...Czytaj więcej.

17 maja 2019

Noc Muzeów w Reducie Banku Polskiego

Comments are off
Przypominamy! Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja warszawskiej Nocy Muzeów! W tym roku nasze Stowarzyszenie, przy wsparciu Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego, zorganizuje unikalną wystawę pt. „Twarze Powstania Warszawskiego” – zapraszamy Was na Daniłowiczowską 18b do gmachu dawnej Reduty Banku Polskiego już od godziny 19:00! ...Czytaj więcej.
Przysiega AK
Dziś, 14 lutego, mija 77. rocznica przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową rozkazem wydanym przez Naczelnego Wodza, gen. Władysława Sikorskiego. Armia Krajowa stała się najlepiej zorganizowaną i najliczniejszą formacją konspiracyjną w okupowanej Europie. W początkowym okresie działania przyjmuje się, że AK liczyła ok. 100 ...Czytaj więcej.
Baner XII KMC
XII Katyński Marsz Cieni to milczący hołd dla blisko 22 tys. polskich oficerów zamordowanych przez Sowietów w 1940 r. w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie. Wśród zgładzonych z rąk NKWD żołnierzy Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza i Policji Państwowej, znaleźli się także lekarze, ...Czytaj więcej.
Zaproszenie
W dniu 27 stycznia 2019 roku o godzinie 13:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji 75. rocznicy powstania 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej i rozpoczęcia Akcji „Burza” na Wołyniu. ...Czytaj więcej.