Aktualności

Wawa Bohaterom
Wczoraj w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w ramach akcji WAWA Bohaterom. Kapituła nominowała do nagrody 20 organizacji, które pomagają Powstańcom i kombatantom oraz kultywują pamięć o Powstaniu Warszawskim. Mieliśmy zaszczyt znaleźć się pośród nominowanych. Laureatami pierwszej nagrody Wawa Bohaterom zostali: ...Czytaj więcej.
W związku z rocznicą zakończenia walk w Warszawie, zapraszamy Was na uroczystości, które odbędą się o godzinie 18:00 na Kopcu Czerniakowskim, gdzie nastąpi symboliczne wygaszenie ognia, płonącego tam od 1 sierpnia. 2 października, w godzinach wieczornych w Warszawie zapada cisza. Powstanie Warszawskie, po 63 dniach ...Czytaj więcej.
Zapraszamy do włączenia się w obchody Dnia Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy! Podczas obchodów pragniemy oddać hołd zarówno Powstańcom, jak i Cywilnej Ludności Warszawy, której przyszło żyć w walczącym mieście i przeżyć dramat wygnania, a także tym, którzy z narażeniem życia, nieśli im bezinteresownie ...Czytaj więcej.
Bieg Pileckiego
15 września od godziny 11:00 zapraszamy na XI Bieg rtm. Pileckiego. Bieg odbędzie się w Parku Kępa Potocka, a nasze Stowarzyszenie zadba o jego oprawę historyczną. Zaprezentujemy kilka symbolicznych punktów związanych z najważniejszymi epizodami z życia rotmistrza. Więcej informacji: www.entretiming.pl/bieg-pileckiego/ Galeria biegu 2017: www.sztukakadru.pl ...Czytaj więcej.
Zbigniew Matysiak „Kowboj”
Dziś dotarła do nas wiadomość o śmierci pana Zbigniewa Matysiaka „Kowboja”. Pan Zbigniew należał od 1944 do AK, wcześniej działał w młodzieżowej grupie konspiracyjnej w Lublinie. W 1945 roku dołączył do oddziału „Romana” walczącego w ramach zgrupowania mjr cc Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Aresztowany w 1946 ...Czytaj więcej.