Aktualności

7 stycznia 2020

15 lat SGH „Zgrupowanie Radosław”!

Comments are off
W miniony weekend nasze Stowarzyszenie obchodziło 15 lat swojej działalności! Jako Grupa Historyczna, od lat towarzyszymy Kombatantom, dbamy o Pamięć i wskrzeszamy historię naszej Ojczyzny. Postanowiliśmy nasze Święto połączyć z Benefisem naszej wspaniałej przyjaciółki – sanitariuszki Batalionu AK „Zośka” z 3. kompanii por. „Giewonta” –...Czytaj więcej.

8 października 2019

Przekazania zbioru dokumentów konspiracyjnych

Comments are off
Reportaż z uroczystości przekazania zbioru dokumentów konspiracyjnych po plut. Zbigniewie Osuchowskim ps. „Zych”. Dzięki życzliwości i pomocy pana Piotra Naimskiego udało się pozyskać dla Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego niesamowity zestaw ok. 170 druków, rękopisów. Będą służyć następnym pokoleniom młodych ludzi, by uczyli się historii, a...Czytaj więcej.
15 września 2019, o godz. 11:15, na dziedzińcu kamienicy przy ul. Poznańskiej 12 nasze stowarzyszenie weźmie udział e uroczystej Mszy Świętej w intencji Powstańców Warszawskich i ludności cywilnej organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Msza zostanie odprawiona w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (Msza trydencka, przedsoborowa w...Czytaj więcej.

13 września 2019

Iskra Pamięci

Comments are off
14 września zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu jakim będzie organizowana przez Fundację PGNiG inicjatywa o nazwie ” Iskra Pamięci”. Tego dnia spotkajmy się na pl. Piłsudskiego w Warszawie i wspólnie zapalmy ponad 20 tysięcy zniczy ustawionych w kształt wojskowego Orła Białego wz....Czytaj więcej.

5 września 2019

7 września – odsłonięcie popiersi w Głogowie

Comments are off
7 września nasza grupa weźmie udział w odsłonięciu popiersi Polskich bohaterów w alei pamięci w Głogowie. Więcej informacji na stronie wydarzenia. https://m.facebook.com/events/412179356315232...Czytaj więcej.