Aktualności

Dnia 21 sierpnia o godzinie 18:00 przy ulicy Pereca 9 nasze stowarzyszenie weźmie udział w uroczystości pod tablicą poświęconą jedenastoletniemu Wojtusiowi Zalewskiemu ps. Orzeł Biały, jednemu z najdzielniejszych łączników Powstania Warszawskiego. Wojtek Zalewski był najmłodszym żołnierzem grupy szturmowej st. sierż. „Grzesia”. W oddziale służył od ...Czytaj więcej.
Szanowni Państwo.Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie 3 sierpnia na uroczystości 75. rocznicy zdobycia posterunku niemieckiej żandarmerii Nordwache oraz obejrzenie przygotowanej przez nasze Stowarzyszenie inscenizacji historycznej, opowiadającej o straszliwej, niemieckiej okupacji oraz walkach Batalionu „Chrobry I” na Woli w pierwszych dniach sierpnia 1944 r. Zrealizowanie ...Czytaj więcej.

25 lipca 2019

75. rocznicy zdobycia posterunku Nordwache

Comments are off
3 sierpnia 2019 zapraszamy serdecznie na uroczystości związane z 75. rocznicą zdobycia przez żołnierzy batalionu „Chrobry I” posterunku niemieckiej żandarmerii Nordwache. Wydarzenie odbędzie się przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Chłodnej. Program wydarzenia zamieszczamy poniżej. O godzinie 17:00 zapraszamy na oficjalne uroczystości, podczas których nastąpi złożenie ...Czytaj więcej.
W sobotę 25 maja 2019 r. od godz. 12.00 do 22.00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie odbędą się główne obchody 71. rocznicy śmierci rtm. Witolda Pileckiego. Na terenie placówki będzie można zobaczyć więzienną celę Rotmistrza, inscenizację ...Czytaj więcej.

17 maja 2019

Noc Muzeów w Reducie Banku Polskiego

Comments are off
Przypominamy! Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja warszawskiej Nocy Muzeów! W tym roku nasze Stowarzyszenie, przy wsparciu Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego, zorganizuje unikalną wystawę pt. „Twarze Powstania Warszawskiego” – zapraszamy Was na Daniłowiczowską 18b do gmachu dawnej Reduty Banku Polskiego już od godziny 19:00! ...Czytaj więcej.