15 lat SGH „Zgrupowanie Radosław”!

15 lat SGH „Zgrupowanie Radosław”!

W miniony weekend nasze Stowarzyszenie obchodziło 15 lat swojej działalności!

Jako Grupa Historyczna, od lat towarzyszymy Kombatantom, dbamy o Pamięć i wskrzeszamy historię naszej Ojczyzny. Postanowiliśmy nasze Święto połączyć z Benefisem naszej wspaniałej przyjaciółki – sanitariuszki Batalionu AK „Zośka” z 3. kompanii por. „Giewonta” – pani Lidii Markiewicz-Ziental ps. „Lidka”. Pani Lidia jako jedna z nielicznych przeszła cały szlak bojowy Zgrupowania „Radosław”. Dziękujemy, że była Pani z nami i życzymy kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu! ❤️🥂

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przybyli do Studio Bank na organizowane przez nas wydarzenie. Przede wszystkim serdecznie dziękujemy licznie przybyłym Weteranom Walk o Niepodległość. To właśnie Oni byli i zawsze będą dla nas wzorem godnym do naśladowania. To ich historie sprawiły że nasze Stowarzyszenie powstało! Dziękujemy również wszystkim Przyjaciołom za 15 lat owocnej współpracy oraz za tysiące wspólnych projektów, uroczystości, inscenizacji. Bez Was to by się nie udało!

To co osiągnęło nasze Stowarzyszenie przez 15 lat nie byłoby jednak możliwe bez wszystkich osób, które na przestrzeni tego czasu angażowały się w pracę Grupy. Dziękujemy wszystkim członkom Stowarzyszenia za ich poświęcenie, za ciężką pracę i ogrom serca włożonego w każdą, wspólną inicjatywę. Dzięki temu nasza Grupa Historyczna mogła uczestniczyć w tak wielu projektach upamiętniających naszą wyjątkową historię. W ten sposób oddajemy hołd wszystkim, którzy poświęcili swoje życie dla ukochanej Ojczyzny. Dziękujemy naszym rodzinom za wsparcie, wyrozumiałość i motywowanie do działania! Każdego roku nasza Grupa bierze czynny udział w ponad 150 inicjatywach i uroczystościach oraz organizuje blisko 100 lekcji historycznych. Ten imponujący wynik zawdzięczamy wspólnemu wysiłkowi i pracy.

Ten rok jest dla nas wyjątkowy, ponieważ dzięki życzliwości i przychylności wielu osób, udało się otworzyć placówkę muzealną – Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego – w murach Reduty Banku Polskiego. W szczególności dziękujemy Wojskowemu Przedsiębiorstwu Handlowemu, za udostępnienie nam przestrzeni w budynku przy ul. Daniłowiczowskiej 18B, w której otworzone zostało Muzeum. Niewątpliwie, jest ono zwieńczeniem 15 lat naszej pracy

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przekazali pamiątki i eksponaty do naszego Muzeum. Placówka jest otwarta dla wszystkich, jednak przez początkowy okres, zwiedzanie będzie możliwe wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu terminu z przedstawicielami Stowarzyszenia. W tym celu prosimy o kontakt np. na adres mailowy naszej Grupy: sgh.radoslaw44@gmail.com

Jeszcze raz dziękujemy za te 15 wspaniałych lat !!!!

Zapraszamy do obejrzenia filmu opowiadającego o naszej Grupie i o nowo otwartym Muzeum! 🙂