Noc Muzeów w Reducie Banku Polskiego

Noc Muzeów w Reducie Banku Polskiego

Przypominamy! Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja warszawskiej Nocy Muzeów! W tym roku nasze Stowarzyszenie, przy wsparciu Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego, zorganizuje unikalną wystawę pt. „Twarze Powstania Warszawskiego” – zapraszamy Was na Daniłowiczowską 18b do gmachu dawnej Reduty Banku Polskiego już od godziny 19:00!

Tegoroczna wystawa zostanie poświęcona pamięci zarówno Powstańców jak i ludności cywilnej Warszawy. Wydarzenie, poprzez ekspozycję unikalnych pamiątek – w tym fotografii, dokumentów, przedmiotów, umundurowania i wyposażenia – przybliży osobiste historie osób biorących udział w sierpniowym zrywie 1944 roku. Aby przywołać atmosferę tamtych dni, nasze Stowarzyszenie zaprezentuje również dioramy tematyczne. Zwiedzający będą mogli zobaczyć rekonstrukcję powstańczego szpitala, barykady, kuchni polowej, punktu werbunkowego czy też wspólnie z nami zaśpiewać powstańcze i okupacyjne piosenki. Dla młodzieży przewidziana będzie również niezwykła gra edukacyjna o Powstaniu Warszawskim z atrakcyjnymi nagrodami. W trakcie trwania Nocy Muzeów zaprezentowana zostanie także niemiecka mina samobieżna SdKfz 303 Goliath.

W tegorocznej edycji w stworzeniu powstańczego szpitala wesprze nas ponownie Studium Historii Medycyny z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 🙂

Pamiętajcie, widzimy się w sobotę od 19:00! 🙂