Już w najbliższy weekend XII Katyński Marsz Cieni

Już w najbliższy weekend XII Katyński Marsz Cieni

WAŻNE INFORMACJE DLA REKONSTRUKTORÓW

Witamy!
Przypominamy, że już w najbliższy weekend odbędzie się XII Katyński Marsz Cieni w Warszawie. Poniżej przygotowaliśmy najważniejsze informacje, które pomogą Wam sprawnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Ze względu na liczne zgłoszenia w tegorocznej edycji Marszu prosimy o szczegółowe zapoznanie się z poniższą listą.
• Przed Marszem, o godzinie 12:00, odbędzie się uroczysta Msza Św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 (Pl. Krasińskich) w intencji pomordowanych na Wschodzie Polaków, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
• Rejestracja uczestników Marszu rozpocznie się od godziny 12:30 na terenie Muzeum Wojska Polskiego (dziedziniec). Prosimy o szybkie zgłaszanie się w punkcie rejestracji. Przypominamy, że wzorem lat poprzednich do stoiska rejestracji podchodzą wyłącznie przedstawiciele zgłoszonych grup (czyli koordynatorzy) lub osoby, które wysyłały zgłoszenia prywatnie.
• Podczas rejestracji otrzymacie Państwo kupony na posiłek obiadowy, pamiątkowe wpinki oraz podstawki pod znicze z wypisanymi, imiennymi intencjami. Każdy przedstawiciel odbiera zestaw dla swojej Grupy / Stowarzyszenia.
• Obowiązkowa odprawa wszystkich uczestników – rekonstruktorów, rozpocznie się około godziny 14:15 na wewnętrznym dziedzińcu Muzeum. Po odprawie, zaczniemy powoli formować kolumnę marszową (czwórkową). Prosimy o nie spóźnianie się.
• Marsz rozpoczyna się ok. godziny 15:00. Przypominamy, że jest to milczący hołd dla blisko 22 tys. Polaków zamordowanych przez Sowietów w 1940 r. w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie. Prosimy wszystkich o odpowiednie zachowanie i powagę w trakcie wydarzenia.
• Trasa Marszu:
Muzeum Wojska Polskiego – Rondo de Gaulle’a – Trakt Królewski – Plac Zamkowy – ul. Świętojańska – Rynek Starego Maista – ul. Nowomiejska – ul. Freta – ul. Długa – Plac Krasińskich – ul. Bonifraterska – ul. Muranowska – Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.
• Na Placu Zamkowym zostanie odczytana lista zgłoszonych przez Was intencji. Każdy wyczytany wstaje i podchodzi do pań odgrywających ludność cywilną. Otrzymacie wówczas zapalone znicze, które należy nałożyć na odebrane wcześniej podstawki. Każda osoba przechodzi ze zniczem pod Kamień Katyński przy ul. Podwale. Po złożeniu zniczy formujemy przy pl. Zamkowym kolumnę dwójkową, by przejść przez Stare Miasto.
• Marsz zakończy się ok. 16:30 – nastąpi wtedy minuta ciszy i zostanie odśpiewany Hymn Narodowy. Rekonstruktorzy wcielający się w postacie polskich żołnierzy i przedstawicieli służb mundurowych pod podkładami Pomnika znajdą małe znicze. Zachęcamy Was do ich zapalania przed opuszczeniem Pomnika.
• Po Marszu zapraszamy wszystkich rekonstruktorów pod stadion Polonii gdzie wydawany będzie ciepły posiłek oraz wręczone zostaną dyplomy i podziękowania.


WSKAZÓWKI DOJAZDU:
• Przy Muzeum Wojska Polskiego możecie mieć problem z zaparkowaniem aut, ze względu na niewielką liczbę miejsc. Sugerujemy skorzystać z miejsc parkingowych w okolicach stadionu Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej (gdzie kończy się Marsz). Do Muzeum można wygodnie dojechać komunikacją miejską: tramwaj linii nr 18 w kierunku PKP Służewiec, przesiadka na przystanku „Centrum” w dowolny tramwaj/autobus w kierunku Pragi do przystanku „Muzeum Narodowe”. Spod stadionu Polonii można również wsiąść w autobusy linii 116 lub 503 i wysiąść na przystanku „Foksal” przy Rondzie de Gaulle’a (słynne rondo z palmą), skąd należy przejść kawałek w stronę Muzeum WP
• Spod Katedry Wojska Polskiego, w której odbywa się Msza Św. o godzinie 12:00 do Muzeum Wojska Polskiego można dostać autobusami linii 180, 503 i 518 (z przystanku „Pl. Krasińskich” do przystanku „Foksal”.
Na koniec pragniemy gorąco podziękować wszystkim rekonstruktorom, którzy w tym roku przejdą ulicami Warszawy, by oddać hołd pomordowanym Polakom. Według zgłoszeń będzie nas w sumie niemal 400 osób!
W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem sgh.radoslaw44@gmail.com.
Do zobaczenia!
Zarząd SGH „Zgrupowanie Radosław”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Komentarz przed opublikowaniem musi być zatwierdzony przez Administratora.